انواع بج سینه

  • ۱۳۹۹/۱۲/۲،‏ ۱۰:۳۷
  • ۲۹۸ بار

دنیای رنگارنگ بج سینه‌ها

دنیای متنوع بج سینه‌های هنرکده آلن را بهتر بشناسیم

بج سینه یکی از اصلی‌ترین و الیته متنوع‌ترین محصولات تولید شده در هنرکده آلن است که با بالاترین کیفیت و به کمک به روز ترین روش‌های موجود طراحی و تولید می‌شود. بج سینه‌ها در چندین نوع آب کاری شده با طلا، مات یا براق و رنگی و آب کاری شده با نیکل، مات یا براق و رنگی تولید می‌شوند. رنگ بج سینه بر اساس رنگ سازمانی مشتری محترم انتخاب می‌شود. برخی از بج‌های سینه رنگ آمیزی شده، عمق چندانی ندارند و باید برای دوام بیش‌تر از پوشش پلی استری روی آن‌ها استفاده شود. از طرفی دیگر عمان‌گونه که گفته شد، بج‌های سینه در شکل‌ها و طرح‌های متفاوتی عرضه می‌شوند. در برخی از بج سینه‌ها برش‌های داخلی انجام می‌شود و بسته به شکل لگوی سازمانی داخل بج سینه برش کاری می‌شود.

فلز برنج، متریال اصلی مصرفی در تولید بج سینه است. از ورقه‌های برنجی با ضخامت‌های مختلف برای تهیه بج سینه استفاده می‌شود. برای تولید بج‌های سینه از ورقه‌های 1.25 میلیمتری باهنر، ورقه‌های 1 میلیمتری و ورقه‌های چینی با ضخامت 8 دهم استفاده می‌شود. فلز برنج طلایی رنگ است ولی برای چلوگیری از اکسیده شدن، حتماً باید با کمک طلا و یا نیکل آب کاری شود. آب‌کاری از سیاه شدن و یا به اصطلاح اکسیده شدن فلز برنج جلوگیری می‌کند. برای نصب بج سینه روی لباس از میخ پشتی، مشابه آن‌چه در گوشواره‌های میخی می‌بینیم، استفاده می‌شود. برخی دیگر از بج‌های سینه آهن‌ربایی هستند و از این وسیله برای اتصال آن‌ها به لباس استفاده می‌شود.

بج سینه‌ها در هنرکده آلن در سه تیپ مختلف درجه یک، دو و سه تهیه می‌شوند. همه انواع بج سینه با بالاترین کیفیت و استاندارد و در نهایت زیبایی و ظرافت تولید می‌شوند. فقط نوع ورقه برنجی به کار رفته در آن‌ها، نوع آب‌کاری و عمر آن‌ها تفاوت‌های کمی با هم دارد. بج سینه‌ها حتی به صورت تک عددی در هنرکده آلن قابل سفارش است، ولی اکثر اوقات مشتریان محترم آن‌ها را به صورت ده تایی سفارش می‌دهند. بج سینه تولید شده در انواع مختلفی از بسته بندی‌ها عرضه می‌شود و انتخاب نوع بسته بندی بسته به نظر مشتری محترم قابل انتخاب است.